kysuce_pocasie

V noci klesali teploty až k -10 st. , Turzovka -9,8 st.!

Dnes ráno, klesala teplota naozaj veľmi nízko na celom Slovensku. Najnižšie hodnoty boli namerané na miestach, kde je snehová pokrývka a to hlavne na severe a severozápade Slovenska vo vyšších polohách. Na východnom a strednom Slovensku teploty tak nízko neklesali, pretože sa tu nachádzala oblačnosť brázdy nižšieho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách atmosféry a vyskytovali sa tu snehové zrážky.

Minimum v Turzovke bolo -9,8 st., na Štrbskom plese teplota klesla na -8,3 st. avšak musíme zdôrazniť, že tu bola oproti Turzovke obloha zamračená a počas noci spadlo 0,7 mm zrážok v podobe snehu. V Telgárte teplota poklesla na -7,6 st.; v Lieseku na -7,4 st.; Žilina -6,6 st. a Poprad klesol na -7,3 st.

Inde na slovensku sa ranné teploty pohybovali od -1 do -5 st. Najvyššie minimum namerali v Stropkove, kde teplota klesla len na -0,7 st. Spôsobené to bolo avšak tým, že počas noci ostalo aj v tejto severovýchodnej oblasti zamračené a teplota nemala ani možnosť klesať.

Zo Slovenských hôr možno poskytnúť údaje zo staníc napríklad na Lomnickom štíte, kde teplota klesla na -16,5 st., pričom počas noci padli 2 mm zrážok alebo zo stanice na Chopku, kde teplota klesla na -12,7 st. a taktiež tu nasnežilo snehu v prepočte na 1,3 mm zrážok.

Aktuálne teploty sa už v Bratislave alebo na krajnom východe pohybujú okolo 0 až +1 st. Inde na Slovensku, vrátane Podunajskej nížiny ešte mrzne a teploty sa pohybujú od -2 po -6 st. Na krajnom severe aj menej. Aktuálne  v Turzovke je - 5,3 st. a slnečno. Pripomínam, že tam kde dnes ranné minimá klesli hlboko dnes ostanú zrejme celý deň pod 0 st. Bude sa to týkať približne 50% Slovenska a to hlavne na severe krajiny. V južnej polovici krajiny sa teplota dostane zrejme niečo málo nad 0 st. maximálne do +2 st. na krajnom juhu.

pripravil: Blažek O.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí